Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

İşbu üyelik sözleşmesi YENİ KUNDURA tarafından, www.yenikundura.com  web sitesinin kullanılmasına ilişkin kuralları ve şartları belirlemek amacıyla hazırlamıştır.

 

SÖZLEŞMENİN ONAYLANMASI 

 

HİZMETLERİN TANIMI


Yeni Kundura sanal mağazası sözleşmeyi onaylayan üyelerine internet ortamında farklı iletişim servisleri( oylama, sipariş verebilme, e-bülten isteme, indirimlerden haberdar olma) ve elektronik ortamda alışveriş imkanı sunmaktadır.

 

YENİ KUNDURA Sanal Mağazası Üyelik Sistemi

 

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ ONAYI

 

     yenikundura.com’a üye olmak istiyorsanız önce kayıt formunu doldurmanız ve kullanıcı şifresi edinmeniz gerekmektedir.

    Bu durum, Yeni Kundura Sanal Mağazası üyelik sözleşmesi hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz anlamına gelmektedir.Kullanıcı,üyelik işlemleri başarıyla tamamlandığı andan itibaren Yeni Kundura Sanal mağazası sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir.

    İşbu sözleşme veri sistemimizde saklanmayacak olup,tarafınıza gönderimi söz konusu olmayacaktır.

    yenikundura.com, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi sizlerden talep etmektedir.

    Kişisel bilgiler,kişi adı-soyadı,adresi,telefon numarası,e-mail adresi,kredi kartı ile ilgili bilgiler gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca "Gizli Bilgiler" olarak anılacaktır.

    Yeni Kundura, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi,gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.


    Yeni Kundura’nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın,Web Sitesi'ne ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda,Yeni Kundura'nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

    yenikundura.com sunucularında toplanan bu bilgiler,dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma” çalışmalarında sadece yenikundura.com bünyesinde kullanılmaktadır.

    yenikundura.com,üyelik formlarından topladığı bilgileri,söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla ve şirketlerle kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

    yenikundura.com,e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır.

    Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, yenikundura.com müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla yenikundura.com iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

    Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

    Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz,siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde yenikundura.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır.Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin yenikundura.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.


     yenikundura.com’da 256 Bıt ALPHA SSL SECURE  teknolojisini kullanılmaktadır.Bu sayede kişisel bilgileriniz şifrelendiğinden 3.şahısların ellerine geçmesi tamamı ile engellenmiştir.

    Üye yukarıda vermiş olduğu iletişim bilgilerine,Yeni Kundura’nın kendi faaliyet alanına giren konularda promosyon,kampanya ve güncel haber ile ilgili elektronik ileti göndermesine onay verdiğini kabul beyan ve taahhüt eder.

    Üye,Herhangi bir zamanda günlük e-posta gönderim listemizden çıkmak isterse, gönderdiğimiz e-maillerin alt kısmında bulunan “E-bülten listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” linkine tıklayarak e-bülten üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilir ve ileti alımını reddedebilir.
  
 

ÜYENİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


 

Üye,Yeni Kundura İnternet Mağazası servislerinden yararlandığı sırada,kayıt formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı ve eksik olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olmasını, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini,Yeni Kundura İnternet Mağazası tarafından verilen servislerin ve yazılımların telif hakkının Yeni Kundura İnternet Mağazasına ait olduğunu,bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltılıp dağıtılamayacağını,Yeni Kundura İnternet Mağazası servislerini kullandığında ileri sürdüğü şahsi fikir,düşünce,ifade,eklenen dosya ve gönderdiği kişilik bilgilerinin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın bu dosyalardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını,bu gibi durumların ortaya çıkması sonucu oluşabilecek tüm zararların karşılanması zorunluluğunun kullanıcıya ait olacağını,servislerin kullanımı sırasında kaybolacak, ve/veya eksik alınacak,yanlış adrese iletilecek bilgi mesajı ve dosyalardan Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın sorumlu olmayacağını,
  
  Yeni Kundura İnternet Mağazası’nda sunulan hizmetlere Yeni Kundura İnternet Mağazası tarafından belirlenen şekil dışında ve yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılımı hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve sözü geçen maddelere uymadığı durumlarda Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararları ödemeyi, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından dolayı gelebilecek zararlardan ötürü Yeni Kundura İnternet Mağazasının sorumlu olmayacağını, tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı,Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına ve Uluslararası anlaşmalara aykırı mesajlar göndermemeyi, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılımlara zarar verecek bilgi veya programlar göndermemeyi, Yeni Kundura İnternet Mağazası servislerini kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemelerin tamamıyla kullanıcının sorumluluğunda olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zarardan dolayı Yeni Kundura İnternet Mağazası’ndan tazminat talep etmemeyi,Yeni Kundura İnternet mağazasından izin alınmadan servislerini ve ticari ya da reklam amacıyla kullanmamayı,Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın dilediği zaman veya sürekli olarak tüm sistemi izleyebileceğini, kurallara aykırı davrandığı takdirde Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu,Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın,kendi sistemini ticari amaçla kullanabileceğini,
  
  Kanunlara göre postalanması yasak olan bilgileri postalamamayı ve zincir posta (chain mail) , yazılım virüsü vb. gibi gönderme yetkisi bulunmayan postaları yollamamayı,başkalarına ait olan kişisel bilgileri kayıt etmemeyi, kötüye kullanmamayı, üye kayıt sırasında belirtmiş olduğu e-mail adresi ile yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu,sistem üzerindeki satın alma işlemini geçerli bir kredi kartı aracılığı ile ya da havale/EFT ile yapmak zorunda olduğunu, kredi kartı geçerliliği onaylamadığında ya da havale/EFT ödemesi yapılmadığında sistemden alışveriş yapamayacağını,ürün teslimi sırasında istenildiği takdirde geçerli bir kimlik kartı göstermek, ilgili kimlik bilgilerinin kaydedilmesine izin vermek ve ilgili yerlere imza atmak zorunda olduğunu, imza atmadıkları takdirde ürünün kendilerine teslim edilemeyeceğini, ürün bir başka şahıs tarafından teslim alınıyor ise ürünü teslim alan kişi,Yeni Kundura İnternet Mağazası adına ürünü kendisine teslim eden kişinin “ürünü kendisine gönderen kişiyi tanıdığına dair” ibraz edeceği belgeyi imzalamak zorunda olduğunu,belge imzalanmadığı takdirde ürünün teslim edilmeyeceğini ve dolayısıyla siparişin gerçekleşmemiş sayılacağını kabul ve taahhüt etmiştir.
 
 

YENİ KUNDURA İNTERNET MAĞAZASI’NA VERİLEN YETKİLER

 


    Yeni Kundura İnternet Mağazası herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.
    Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

    Kullanıcı tarafından kayıt sırasında girilen e-mail adresi ve şifresi Yeni Kundura İnternet Mağazası tarafından müşteriye sunulacak başvuru formunda bulunan alanların doldurulmasından sonra görüntülenecek ve onaylanacaktır.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası kullanıcı adı ve şifresini doğru şekilde girmiş olmasına rağmen kullanıcının sisteme girişini veya yeni bir şifre almasını neden belirtmeksizin engelleyebilir.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası kendi ürettiği ve/veya dışarıdan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerini mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası’nın satışları kendi stokları ile sınırlıdır.Yeni Kundura İnternet Mağazası stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir,siparişi iptal ederek,sipariş tutarını müşterinin hesabına iade edebilir.

    Ürünlerin sanal mağazada teşhir edilmesi, söz konusu ürünlerin mutlaka Yeni Kundura İnternet Mağazası stoklarında bulunduğu anlamına gelmez.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası üyelerinin ürettiği ve yayınlamak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserler izinsiz kullanılamaz.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası’nda satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yetkisi münhasıran Yeni Kundura İnternet Mağazası’na aittir.Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata olduğu takdirde Yeni Kundura İnternet Mağazası hatayı düzelterek ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası,üyenin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde üyenin geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden Yeni Kundura İnternet Mağazası sorumlu değildir.

    Yeni Kundura İnternet Mağazası,ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulanmasında değişiklik yapabileceği gibi,mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.Bu halde üyenin hizmetlerden yararlanabilmesi için sözleşme değişikliklerini ilgili butona tıklamak suretiyle onaylaması gerekmektedir.Yeni Kundura İnternet Mağazası,üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir.


    Yeni Kundura İnternet Mağazası ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.

 

   
VERGİLENDİRME

 

Bu sözleşme kapsamı dışında mevzuatta yapılacak değişikler sebebiyle,vergi oranlarında yapılacak artışlar veya yeni getirilecek vergi ve harçlar sebebiyle oluşacak mali yükümlülükler Yeni Kundura İnternet Mağazası sorumluluğu dışında olup aynen fiyatlara yansıtılır.

 


ÜRÜN TESLİMATI

Sipariş en geç 3 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Belirtilen adresin yanlış/ eksik olmasından kaynaklanan veya kargo firması tarafından kaynaklanan gecikmelerden Yeni Kundura İnternet Mağazası sorumlu değildir.

 

ÜRÜN İADESİ

 

Ürün iadesi ile ilgili olarak Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri geçerlidir.

 

YENİ KUNDURA SANAL MAĞAZASI KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ


Üye bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda Yeni Kundura İnternet mağazası’nın defter kayıtlarıyla,mikrofilm,mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının HUMK 287 – 290 maddeleri anlamında muteber,bağlayıcı,kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Yeni Kundura İnternet Mağazası kayıtlarına yönelik her türlü itiraz ile bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul,beyan ve taahhüt eder.


UYGULANACAK HÜKÜMLER


Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümleri,hüküm bulunmayan hallerde ise yürürlükteki Türk mevzuatı uygulanacaktır.


YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.


YÜRÜRLÜLÜK

Üye Kullanıcı kayıt formu doldurduktan ve şifre aldıktan sonra bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

 

FESİH

Yeni Kundura İnternet mağazası dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

Loading...
Loading...
Loading...